Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniğinde; yenidoğan ve erişkin yaş grubu aralığındaki tüm hastalara çocuk sağlığı hizmeti verilmektedir. Çocukların gelişim takiplerinin yanı sıra, Sağlık Bakanlığının belirlediği tüm özel aşılar takvime uygun olarak uygulanmaktadır.

Poliklinikte, çocukluk çağı hastalıkları, enfeksiyon hastalıklarının tanı ve tedavileri yapılmakta ve çocukluk çağı beslenmesi konularında hizmet verilmektedir.

Uluslararası tıbbi standartlara uygun güncel bilgiler ışığında tüm çocuklar için temel sağlık hizmeti sunulan polikliniğimizde, doğum sonrası süreç titizlikle takip edilmekte ve yönlendirilmektedir.

Bebeğin doğumun hemen ardından anne sütüyle buluşması oldukça önemlidir. Bu hususta Annelere, anne sütünün faydaları anlatılmakta, hemşirelerimiz eşliğinde emzirme teknikleri ve bebek bakımı konularında bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Polikliniğimiz, çocuklar ve ebeveynleri için oluşturulmuş özel alanlarıyla renkli bir atmosfere sahiptir. Oyun alanlarında çocuklar eğlenerek vakit geçirebilmektedirler. Ayrıca yenidoğan ve diğerleri için ayrıştırılmış iki bölümü kullanabilen ebeveynler, bekleme sürecinde alt değiştirme ve emzirme gibi ihtiyaçlar için bu mekanları rahatlıkla kullanabilmektedir.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü;

● Yenidoğan ve erişkin yaş aralığındaki tüm hastalara hizmet vermektedir.

● Gelişim takipleri ve aşı takvimine göre aşıları yapılmaktadır.

● Anne sütünün önemi hakkında bilgilendirilen Annelere, emzirme teknikleri ve bebek bakımı konularında eğitim verilmektedir.

● Çocuklara oyun alanları, ebeveynlere konforlu bekleme salonları imkanı sunmaktadır.

Uzm. Dr. Serdar Önen

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Uzm. Dr. Zekeriya AKINCI

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Uzm. Dr. A. Selman DOĞUKAN

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Formu Doldurun Sizi Arayalım.